Gaziantep’de Tıkanıklık ev ya da işyerlerimizde bulunan su tesisatlarındaki her türlü tıkanmanın genel adıdır. Bu tesisatlar kirli su borusu olabilir. Lavabo gideri olabilir. Duvar altından giden pimaş borular olabilir. Klozet ve tuvalet boruları olabilir. Kısacası evimizdeki her türlü borunun tıkanması tıkanıklık olarak adlandırılır. Tıkanıklıklar genelde duvarların altında ya da fayansların altında meydana geldiğinde sorun oluşturur. Çünkü bu noktalara evde kişisel çabalarınızla ulaşmanız mümkün değildir. Lavabo tıkanıklıklarını çeşitli kimyasallarla açabilirsiniz. Ancak bu şekilde açılmayan tıkanıklıklarda mutlaka profesyonel yardım almalısınız.

Tıkanıklık açma nasıl yapılır?
Eskiden tuvalette ya da banyoda bir tıkanıklık olduğunda ya da logar taştığında, hemen kırma dökme işlemine başlanırdır. Banyo tıkanıklığı ya da tuvalet tıkanıklığı nerede tam olarak tespit etmek için tüm banyo kırılır fayanslar parçalanır. Tıkanıklık, açık şekilde giderilir. Tekrar tesisat çekilir, tekrar fayans döşenir, açıklar, betonla kapatılırdı. Bu yöntem hem çok masraflı olur hem de evinizin yapısını bozardı. Ancak teknoloji gelişti ve artık kırmadan dökmeden tıkanıklık açma konusunda %100 başarı sağlıyoruz.

Yeni teknoloji ile tıkanıklık açma makinesi kullanarak, duvarlarınız fayanslarınız hiç zarar görmeden tıkanık borularınızı açıyoruz.

Tıkanıklık açılmazsa ne olur?
Gider tıkanıklıkları açılmadığı takdirde, tüm yaşam standartlarınız mahvolur. Evinizi sağlıklı bir şekilde kullanamazsınız. Lavabolardan sular taşabilir. Tuvalet kullanılamaz hale gelebilir.

Eğer tıkanıklık ana borularda ise lağım suları evinizi basabilir. Çünkü evin alt kısmında tıkanan büyük borular diğer pis su borularından gelen suları, yukarı doğru itecektir. Böylece evinizde istenmeyen görüntüler oluşabilir. Tüm bu sorunlardan kurtulmak için tıkanıklık açma konusunda profesyonel bir firmadan destek almanız şarttır.

Tıkanıklık Nedenleri Nelerdir?
Tıkanıklıkların başlıca sebebi, temiz ya da kirli su borularına kaçan cisimlerdir. Bu cisimler sonradan atılabilir ya da inşa esnasında boru ağızlarında pütür kalmış olabilir. Onun haricinde ıslak mendiller, tuvalet kâğıtları, yağlı atıklar, diş ipleri gibi materyaller zamanla gider tıkanıklığı yapabilir.

İçine hiçbir şey atılmayan giderler bile zamanla tıkanabilir. Çünkü giderden akan her türlü kirli su bir süre sonra gider borusu içinde katman oluşturur bu katman, zamanla kalınlaşır ve bir süre sonra boruyu tıkar. Bu noktadan sonra kimyasallar işe yaramaz. Artık tıkanık gideri açmak gerekir. Bunun için tıkanıklık açma makinesi kullanarak tuvalet ve banyolarınızdaki giderleri kırmadan dökmeden temizlemek icap eder.

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?
Tıkanıklık açmak için artık duvar veya zemin kırılmıyor. Bunun yerine tıkanıklık açma makineleri ile tıkanıklık tespit cihazları ile çalışma yapılıyor. Bu konuda profesyonel bir tesisat firmasını arıyorsunuz. Ustalar tıkanıklık tespiti yapıyor tıkanık bölge tespit edildikten sonra tıkanıklık açma makinesi kullanarak, tıkanıklığın nedeni ne olursa olsun tıkanıklık açılıyor. Çünkü tıkanıklık açma makinesine tıkanıklık türüne göre aparat takılabiliyor.

yukarı